Nasze projekty

Papież przyjął rezygnację kard. Saraha ze stanowiska prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

Ojciec Święty przyjął rezygnację ze stanowiska prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, przedstawioną przez kard. Roberta Saraha - podaje Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Kardynał złożył rezygnację ze stanowiska ze względu na ukończenie 75. roku życia.

Pochodzący z Gwinei kard. Robert Sarah ukończył 75. rok życia w ubiegłym roku i wtedy także złożył rezygnację ze stanowiska. Jednak urząd prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów pełnił do chwili podjęcia przez Ojca Świętego odpowiedniej decyzji – “donec aliter provideatur”. Papież przyjął tę decyzję w dniu dzisiejszym.

O przyjęciu rezygnacji przez papieża, kard. Sarah poinformował także na swoim koncie na Twitterze. „Jestem w rękach Boga. Jedyną skałą jest Chrystus. Wkrótce spotkamy się ponownie w Rzymie i gdzie indziej” – napisał.

Kard. Robert Sarah został mianowany biskupem 13 sierpnia 1979 przez Jana Pawła II. Był wówczas najmłodszym biskupem na świecie – miał 34 lata. Kongregacją Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kierował od 24 listopada 2014.

Reklama
Reklama

W tym samym komunikacie Biura Prasowego Watykanu czytamy także, że Ojciec Święty  przyjął rezygnację z urzędu Wikariusza Generalnego kard. Angelo Comastri i wyznaczył na ten urząd kard. Mauro Gambettiego OFM Conv., byłego Kustosza Generalnego Klasztoru Św. Franciszka w Asyżu.

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę