Nasze projekty

Papież planuje wizyty w dwóch włoskich miastach

W połowie maja Franciszek odwiedzi Weronę, gdzie weźmie udział w ważnym wydarzeniu na rzecz pokoju. Następnie, w lipcu ma odwiedzić Triest, miasto portowe nad Adriatykiem.

fot. Dimitri Conejo, Sanz/ Cathopic

Pierwsza w tym roku podróż Franciszka na terenie Włoch odbędzie się 18 maja. W sobotę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego – na zaproszenie biskupa Werony, Domenico Pompiliego, papież ma odwiedzić Arenę w Weronie, aby wziąć udział w ważnym wydarzeniu na rzecz pokoju, a następnie odprawi Mszę św. na miejskim stadionie piłkarskim. 

Następnie papież odwiedzi w lipcu Triest, miasto portowe nad Adriatykiem. Poinformował o tym sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Włoch, abp Giuseppe Baturi. Papież ma przybyć do Triestu 7 lipca na zakończenie 50. Tygodnia Społecznego Katolików we Włoszech. Wygłosi tam przesłanie do uczestników i odprawi Mszę św. 

Watykan nie potwierdził jeszcze oficjalnie planów zagranicznych podróży papieża tym roku.  Sam Franciszek zapowiedział wizyty w swojej ojczyźnie – Argentynie, w Polinezji i w Belgii. 

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę