Nasze projekty

Nuncjusz w Polsce: życzymy drogiemu Narodowi Polskiemu, aby zawsze omijała go plaga wojny

"Pokój i zgoda są tymi dobrami, których my Ambasadorowie życzymy Polsce i wszystkim krajom świata" – powiedział abp Antonio Guido Filipazzi.

fot. episkopat news/flickr.com

Tradycyjne noworoczne spotkanie Korpusu Dyplomatycznego z Parą Prezydencką odbyło się w środę, 24 stycznia. Ufamy, że nasza codzienna praca, która każe nam z uwagą i szacunkiem przyglądać się temu, co dzieje się w polskim społeczeństwie, przyczyni się także do budowania atmosfery pokoju i zgody zarówno w Polsce, jak i między Polską a innymi członkami rodziny narodów – zaznaczył Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Antonio Guido Filipazzi.

Nuncjusz Apostolski w Polsce przyznał, że pokój i zgoda to „wartości konieczne, które muszą zaistnieć na wszystkich płaszczyznach, począwszy od poziomu indywidualnych sumień, a skończywszy na poziomie globalnym, obejmując po drodze rodziny, grupy społeczne i Państwo we wszystkich jego przejawach”. Pokój i zgoda są właśnie tymi dobrami, których my Ambasadorowie życzymy Polsce i wszystkim krajom świata na początku Nowego Roku – dodał. Przypomniał także słowa rzymskiego historyka Salustiusza: „Concordia parvae res crescunt, discordia maximae dilabuntur” („Zgodą małe rzeczy wzrastają, niezgodą największe się rozpadają” – Bellum Iugurthinum, 10, 6).

„Życzymy drogiemu Narodowi Polskiemu, aby zawsze omijała go plaga wojny”

Abp Filipazzi zwrócił uwagę, że nowy rok rozpoczął się bez położenia kresu wojnom i wrogości, które naznaczyły poprzedni rok w różnych częściach świata. Pozostaje nam zatem życzyć drogiemu Narodowi Polskiemu, aby zawsze omijała go plaga wojny i niezgody we wszystkich jej przejawach – stwierdził.

Reklama

Dodał, że „niewątpliwie pojawiają się obawy o utratę pokoju i zgody, ale nie powinny one sprawić, że stracimy z oczu pewne pozytywne znaki i zalążki dobra, które, jeśli spojrzymy na miniony rok, dostrzegamy zarówno w Polsce, jak i w różnych częściach świata”. Te dobre i ważne elementy, które dają nam nadzieję i zachęcają do wysiłków na rzecz budowania lepszej przyszłości, muszą być przez nas rozpoznawane, należycie uwzględniane, strzeżone i pielęgnowane z wielkim zaangażowaniem, z nieustannym poszukiwaniem tego, co łączy i buduje na gruncie prawdy, dobra i sprawiedliwości – podkreślił Nuncjusz Apostolski w Polsce.

BP KEP, KAI

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę