Papież o zmarłym kardynale: „Z miłością i podziwem wspominam tego brata”

„Z miłością i podziwem wspominam tego Brata, który z wielkim oddaniem służył Panu i Kościołowi” – napisał papież Franciszek w telegramie kondolencyjnym, skierowanym na ręce przełożonego jezuickiej rezydencji św. Piotra Kanizujsza, Manuela Morujao SJ, po śmierci 98-letniego kardynała Alberta Vanhoye, SJ, emerytowanego rektora Papieskiego Instytutu Biblijnego i byłego sekretarza Papieskiej Komisji Biblijnej.

fot. Bob Wilson / Cathopic

Ojciec Święty podkreśla swoją łączność ze współbraćmi z Towarzystwa Jezusowego, a także z krewnymi zmarłego kardynała i wszystkimi, którzy znali i cenili kardynała Alberta Vanhoye.

„Wspominam z miłością i podziwem tego brata, który z wielkim oddaniem służył Panu i Kościołowi. Z wdzięcznością myślę o jego intensywnej pracy jako gorliwego zakonnika, duchowego syna świętego Ignacego, kompetentnego wykładowcę, cieszącego się autorytetem biblistę, cenionego rektora Papieskiego Instytutu Biblijnego, gorliwego i mądrego współpracownika niektórych dykasterii Kurii Rzymskiej. Myślę także o jego miłości do posługi kaznodziejskiej, którą wykonywał z wielkodusznością, ożywiony gorącym pragnieniem przekazywania Ewangelii. Wznoszę moją modlitwę do Pana, aby za wstawiennictwem Najświętszej Dziewicy Maryi przyjął tego wiernego sługę do niebieskiego Jeruzalem, i serdecznie przekazuję moje apostolskie błogosławieństwo wszystkim, którzy opłakują jego odejście, ze szczególną myślą o tych, którzy z miłością pomagali i towarzyszyli mu w jego ostatnich dniach” – napisał Ojciec Święty.

Msza św. pogrzebowa zmarłego kardynała Alberta Vanhoye, SJ zstanie odprawiona jutro w bazylice watykańskiej o godz. 11.0, a będzie jej przewodniczył wice-dziekan Kolegium Kardynalskiego, kard. Leonardo Sandri.

Reklama
Reklama

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę