Nasze projekty

Papież nie przeczytał całego przemówienia. „Mam lekkie zapalenie oskrzeli”

Franciszek w piątek rano podczas trzeciej audiencji tego dnia nie przeczytał całego przemówienia. Jak podają włoskie agencje, papież miał powiedzieć, że zmaga się z "lekkim zapaleniem oskrzeli". Mimo to kontynuuje spotkania.

fot. Adrian Martínez Cádiz/cathopic.com

Papież Franciszek w piątek rano odbył kilka audiencji. Jak donosi włoski portal internetowy tgcom24.mediaset.it, papież w czasie dwóch pierwszych dzisiejszych audiencji z trudem, zadyszanym głosem wygłosił zaplanowane przemówienia.

W czasie trzeciej audiencji, podczas której spotkał się z uczestnikami Sympozjum „Université des Communicants en Église”, zorganizowanego przez Konferencję Biskupów Francji miał powiedzieć, że ma pewne problemy zdrowotne. Chciałbym przeczytać całe przemówienie, ale mam problem, mam lekkie zapalenie oskrzeli i słabo mówię – powiedział papież. Następnie przekazał zebranym przygotowane wcześniej przemówienie.

Papież podkreślił, że ciężko jest mu mówić, podziękował za zrozumienie. Podziękował grupie francuskich komunikatorów za ich pracę, podkreślając, że komunikacja nie jest prostą czynnością, ale także tą pierwszą, którą wykonuje człowiek.

Reklama

Pod koniec zeszłego roku papież Franciszek zmagał się z zapaleniem dróg oddechowych. Z tego powodu odwołał nawet podróż apostolską do Dubaju. Kilka audiencji papieża zostały wówczas odwołane, a niedzielne modlitwy „Anioł Pański” nie odmawiał z okna Pałacu Apostolskiego, ale z Domu św. Marty. 

tgcom24.mediaset.it, ansa.it/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę