Papież ma problemy zdrowotne. Nie wziął udziału w obradach Rady Kardynałów

„Z powodu bólu w kolanie, zgodnie z zaleceniami lekarskimi, papież Franciszek przerwał zaplanowane na dziś działania, w tym udział w pracach Rady Kardynałów, której kolejna sesja odbywa się w tych dniach” – poinformował dyrektor Watykańskiego Biura Prasowego, Matteo Bruni.

fot. Adrian Martínez Cádiz/cathopic.com

Ojciec Święty od kilku tygodni cierpi na bolesny ból w prawym kolanie. Według obserwacji ekspertów, nie wydaje się możliwe rozwiązanie chirurgiczne, które mogłoby prowadzić do innych, równie drażliwych problemów. Mówią natomiast, że najlepszym i najbardziej odpowiednim rozwiązaniem dla papieża byłby okres znacznego odpoczynku, zwłaszcza jeśli chodzi o chodzenie.

W ostatnich miesiącach Ojciec Święty coraz częściej uczestniczył w różnego rodzaju wydarzeniach jedynie w pozycji siedzącej, nie mógł też przewodniczyć niektórym ważnym celebracjom mszalnym. 

Mimo to Franciszek wciąż żartuje ze swojego „kapryśnego” zdrowia. Lekarze powiedzieli mi, że tylko starzy ludzie na to chorują, więc nawet nie wiem, dlaczego mam to teraz – żartował w styczniu, opowiadając o swoim zapaleniu kolana.

Reklama
Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę