Nasze projekty

Papież: kiedy spotykamy Chrystusa, życie się zmienia

"Nie marnujmy czasu i wolności na błahe rzeczy, rozrywki, które pozostawiają nas pustymi wewnętrznie, podczas gdy życie oferuje nam każdego dnia cenną perłę spotkania z Bogiem i z innymi!" - zachęcał wiernych papież Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański.

fot. Vatican news/Youtube.com

Do szukania, znalezienia i przyjęcia Pana Jezusa całą swoją istotą zachęcił Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Papież nawiązał do czytanego dzisiaj fragmentu Ewangelii (Mt 13, 44-52) zawierającego przypowieść o kupcu poszukującym drogocennych pereł. Zachęcił do refleksji nad czynami tego kupca, który najpierw szuka, potem znajduje i w końcu kupuje drogocenną perłę.

Omawiając pierwszą czynność – szukanie Franciszek podkreślił, że nie można poprzestawać na samozadowoleniu, że trzeba ożywiać pragnienie, poszukiwać nowości Pana, „ponieważ Pan się nie powtarza, lecz zawsze przynosi nowość, zawsze czyni nowymi realia życia”. Mówiąc następnie o znajdowaniu Ojciec Święty wskazał na potrzebę umiejętności rozpoznawania cennych pereł życia i odróżnianiu ich od świecidełek. Nie marnujmy czasu i wolności na błahe rzeczy, rozrywki, które pozostawiają nas pustymi wewnętrznie, podczas gdy życie oferuje nam każdego dnia cenną perłę spotkania z Bogiem i z innymi! – zaapelował papież.

Reklama

Franciszek podkreślił, że kupiec pragnąc nabyć perłę sprzedaje wszystko, poświęca wszelkie dobro, aby ją zdobyć. Wskazał, że dla nas tą drogocenną perłą jest sam Jezus. Należy jej szukać, znaleźć i uczynić swoją. Warto zainwestować w Niego wszystko, ponieważ kiedy spotykamy Chrystusa, życie się zmienia – przekonywał Ojciec Święty.

Papież zachęcił do zastanowienia się czy jesteśmy ludźmi poszukującymi dobra, wprawiającymi się w rozeznawaniu tego, co jest dobre i pochodzi od Boga, a także czy potrafimy poświęcać się dla Jezusa? Niech Maryja pomoże nam szukać, znaleźć i przyjąć Jezusa całą swoją istotą – powiedział Franciszek przed odmówieniem modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę