Nasze projekty

Papież Franciszek do Polaków: Niech moc Ducha Świętego będzie waszą siłą!

Papież podczas audiencji nawiązał do zbliżającej się uroczystości Pięćdziesiątnicy i pozdrowił Polaków. Zachęcił do żarliwego wołania do Ducha Świętego, aby opromienił świat swoim światłem oraz wzbudził we wszystkich decyzje i działania na rzecz pokoju.

Papież Franciszek przypomniał. że w najbliższą niedzielę w Kościele katolickim obchodzone będzie święto Zesłania Ducha Świętego. Ojciec Święty wzywa nad każdym Ducha Świętego, aby poprzez swoje dary łaski był wsparciem i pocieszeniem na drodze życia.

Ojciec Święty szczególnie ze szczególnymi pozdrowieniami zwrócił się do Polaków. Prosił, aby każdy przyjął Ducha Świętego z otwartym sercem. Duch Święty przynosi ochłodzenie i odpocznienie. Serdecznie pozdrawiam Polaków. Drodzy bracia i siostry, zbliżamy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Przyzywajmy Go z otwartym sercem – podkreślił Papież.

On – jak głosi sekwencja liturgiczna – jest prawdziwym „Ojcem ubogich, Dawcą darów i Światłością sumień, słodkim Gościem dusz”. Módlmy się, aby przyniósł „ochłodzenie i odpocznienie” wśród trudów, wśród pracy ludzkich rąk i umysłów, pośród spiekoty dnia, wśród niepokojów, walk i zagrożeń we współczesnym świecie. Moc Ducha Świętego niech będzie waszą siłą – dodał Ojciec Święty.

Reklama
Reklama

kw/VaticanNews/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę