Nasze projekty

Papież do Polaków: nie zapominajmy o ubogich

"Św. Daniel Comboni apeluje do nas, byśmy nigdy nie zapominali o ubogich, lecz kochali ich, ponieważ w nich jest obecny Jezus ukrzyżowany, oczekujący na zmartwychwstanie" – stwierdził papież pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Fot. Bob Wilson/Cathopic

Papież Franciszek podczas środowej audiencji ogólnej zwrócił się w kilku słowach do Polaków. Pozdrawiam serdecznie Polaków, a w szczególności grupę osób niepełnosprawnych z warsztatu terapii zajęciowej Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Szumowie wraz z opiekunami – mówił.

Następnie nawiązując do świadectwo św. Daniela Comboniego, które rozważał podczas dzisiejszej katechezy z cyklu o gorliwości ewangelizacyjnej, zaapelował, aby nigdy nie zapominać o ubogich. Św. Daniel Comboni był człowiekiem rozmiłowanym w Bogu i braciach. Dziś apeluje do nas, byśmy nigdy nie zapominali o ubogich, lecz kochali ich, ponieważ w nich jest obecny Jezus ukrzyżowany, oczekujący na zmartwychwstanie. Z serca wam błogosławię – powiedział papież.

ZOBACZ TEŻ: Franciszek: niewolnictwo społeczne jest zakorzenione w niewoli grzechu

Reklama

W dzisiejszej audiencji udział wzięli: pielgrzymi z parafii pw. św. Anny w Krzyszkowicach (arch. krakowska); z parafii pw. św. Michała Archanioła ze Skrzyszowa (arch. katowicka); Grupa osób niepełnosprawnych z Warsztatu Terapii Zajęciowej Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Szumowie – wraz z opiekunami (45 osób); Grupa międzyparafialna z Włocławka; Pielgrzymi z Polskiej Misji Katolickiej NIEDERRHEIN w Niemczech; Grupa pielgrzymów z WSS SPOŁEM w Warszawie; grupa abstynentów z Nowej Soli a także pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę