Nasze projekty

Modlitwa o pokój w Izraelu i Palestynie podczas Synodu biskupów w Rzymie

Uczestnicy trwającego w Rzymie Synodu Biskupów modlili się 12 października w intencji ofiar przemocy w Izraelu i Palestynie. Modlitwę prowadziła s. Margaret Karam, Palestynka urodzona w Hajfie, stojąca dziś na czele międzynarodowego Ruchu Focolare.

fot. Horizont Producciones/Cathopic

„Ludzie chcą żyć w braterstwie, a nie w strachu”

W porannej modlitwie, prowadzonej przez s. Margaret Karam, wspominano ofiary przemocy, zwłaszcza dzieci, rannych i zakładników.

Również dzisiejszego ranka, w auli synodalnej modlitwę o pokój na świecie, zwłaszcza w Ziemi Świętej, na Ukrainie, w Iraku, Iranie i Libanie zainicjował chaldejski kardynał Louis Raphael Sako.

Ludzie czekają, aby żyć w braterstwie, a nie zawsze w strachu i niepokoju. Solidarność oznacza również solidarność ze wszystkimi, którzy cierpią – powiedział patriarcha katolickiego Kościoła chaldejskiego, zwierzchnik około 80 proc. irackich chrześcijan.

Reklama

Papież apeluje o pokój

O pokój na Bliskim Wschodzie apelował też Franciszek podczas audiencji ogólnej w minioną niedzielę. Wzywał do uwolnienia osób porwanych po głównym ataku Hamasu na Izrael. Ci, których zaatakowano, mają prawo się bronić – stwierdził papież, dodając, że jest „bardzo zaniepokojony całkowitym oblężeniem, w jakim żyją Palestyńczycy w Strefie Gazy, gdzie również było wiele niewinnych ofiar”.

Podkreślił, że terroryzm i ekstremizm nie pomagają w rozwiązaniu konfliktu między Izraelczykami a Palestyńczykami, lecz podsycają nienawiść, przemoc i zemstę. Bliski Wschód potrzebuje nie wojny, lecz pokoju – powiedział papież.

os, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę