Nasze projekty

Kobiety biorą udział w obradach Rady Kardynałów

W Watykanie rozpoczęło się pierwsze w 2024 roku spotkanie Rady Kardynałów, pomagającej papieżowi w rządzeniu Kościołem. Pierwszego dnia obrad rozmawiano na temat roli kobiet w Kościele.

fot. Arnold Straub/unsplash.com

Poniedziałkowa poranna część obrad poświęcona była pogłębieniu refleksji, rozpoczętej na spotkaniu Rady w dniach 4-5 grudnia ub.r., na temat roli kobiet w Kościele.

Głos zabrały się: siostra Linda Pocher ze Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki, wykładająca chrystologię i mariologię na Papieskim Wydziale Nauk o Wychowaniu Auxilium w Rzymie; Giuliva Di Berardino, dziewica konsekrowana z włoskiej diecezji Werona, prowadząca kursy duchowości i rekolekcje; oraz anglikanka Jo Bailey Wells, biskupka Kościoła Anglii i zastępczyni sekretarza generalnego Wspólnoty Anglikańskiej.

W poniedziałek popołudniu i dzisiejszy dzień obrad Rady poświęcone są innej tematyce.

Reklama

ZOBACZ: Czy Jezus miałby konto na Facebooku?

Rada Kardynałów powstała w 2013 roku. Jej obecny skład jest następujący: kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej; kard. Fernando Vérgez Alzaga, przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Państwa Miasta Watykańskiego i Gubernatoratu Państwa Miasta Watykańskiego; kard. Fridolin Ambongo Besungu, arcybiskup Kinszasy w Demokratycznej Republice Konga; kard. Oswald Gracias, arcybiskup Mumbaju w Indiach; kard. Seán O’Malley, arcybiskup Bostonu w USA; kard. Juan José Omella Omella, arcybiskup Barcelony w Hiszpanii; kard. Gérald Lacroix, arcybiskup Québeku w Kanadzie; kard. Jean-Claude Hollerich, arcybiskup Luksemburga; kard. Sérgio da Rocha, arcybiskup São Salvador da Bahia w Brazylii. Sekretarzem Rady jest bp Marco Mellino z Włoch.

Vatican News, KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę