Nasze projekty

Kard. Parolin: mamy nadzieję, że papież wkrótce powróci do pełnienia swojej posługi

"Nie będzie absolutnie żadnego przekazania władzy. Ojciec Święty pozostanie w szpitalu przez czas niezbędny do przeprowadzenia operacji, a następnie wznowi swoją działalność" - podkreślił kard. Pietro Parolin.

fot. Calixto N. Llanes/Juventud Rebelde (CUBA)/Flickr

Kard. Pietro Parolin, watykański sekretarz stanu, na marginesie inauguracji nowego Centrum Pielgrzymów – Info Point Jubilee 2025, przy Via della Conciliazione 7 został zapytany o stan zdrowia papieża Franciszka, który dziś przejdzie operację.

CZYTAJ: Papież będzie operowany. Zabieg ma związek z przepukliną

Towarzyszymy mu naszą miłością – powiedział dziennikarzom najbliższy współpracownik Ojca Świętego. Modlimy się i mamy nadzieję, że wszystko będzie można rozwiązać tak szybko, jak to możliwe i że będzie mógł powrócić do pełnienia swojej posługi – dodał.

Reklama

Zapytany bardziej szczegółowo o stan zdrowia papieża i zakres operacji, kardynał odpowiedział: Nie wiem, co powiedzieć. Czytaliście komunikat, w którym użyto bardzo technicznych wyrażeń. Nie mam żadnej wiedzy ani w jednym, ani w drugim sensie. Jeśli chodzi o ewentualność, że pobyt w Gemelli może wiązać się dla papieża z pewnego rodzaju „przekazaniem władzy”, kard. Parolin kategorycznie to wykluczył: Nie będzie absolutnie żadnego przekazania władzy. Ojciec Święty pozostanie w szpitalu przez czas niezbędny do przeprowadzenia operacji, a następnie wznowi swoją działalność, nawet z łóżka, w służbie Kościołowi. Jeśli będą pilne sprawy, zaniesiemy je tam – zapewnił sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę