Nasze projekty

Kard. Krajewski hospitalizowany z powodu koronawirusa

Papieski jałmużnik, kard. Konrad Krajewski jest hospitalizowany z powodu zapalenia płuc - poinformowała włoska agencja prasowa ADNKronos. Natomiast włoski dziennik „Il Mattino” informuje, że dwóch watykańskich purpuratów choruje na COVID 19.

fot. Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów

Oprócz jałmużnika papieskiego, 57-letniego kard. Konrada Krajewskiego, zakażony jest także przewodniczący Gubernatoratu Państwa Watykańskiego, 78-letniego kard. Giuseppe Bertello. Obaj hierarchowie mają częsty kontakt z papieżem Franciszkiem. Kard. Krajewski rozmawiał z Franciszkiem przed rozpoczęciem kazania adwentowego, głoszonego przez kard. Raniero Cantalamessę w miniony piątek. Kardynał prawdopodobnie towarzyszył również grupie bezdomnych, którzy podarowali Papieżowi Franciszkowi bukiet słoneczników na jego urodziny.

Według Rome Reports, Watykan ogłosił, że każdy, kto miał kontakt z kardynałem w ciągu ostatnich kilku dni, jest poddawany testom.

Kard. Krajewski prowadzi w imieniu papieża akcje dobroczynne w wielu częściach Włoch, rozwożąc ubogim lekarstwa i środki ochrony osobistej.

Reklama

kh, ah/ADNKronos/Rome Reports/KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę