Franciszek zawierzył Matce Bożej podróż do Bahrajnu

Franciszek zawierzył Matce Bożej podróż do Królestwa Bahrajnu. Dziś po południu papież, jak zwykle przed zagranicznymi pielgrzymkami, udał się do bazyliki Santa Maria Maggiore, gdzie modlił się przed ikoną Salus Populi Romani. Wizyta ta była setną, jaką Ojciec Święty złożył w bazylice przed zagranicznymi wizytami od czasu wyboru na papieża.

Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani w bazylice Santa Maria Maggiore / Fot. Berthold Werner, Wikipedia

Sto oficjalnych podróży papieża Franciszka

Jorge Mario Bergoglio, zanim został wybrany biskupem Rzymu, gdy bywał w Rzymie, zawsze modlił się przed ikoną Salus Populi Romani. Dzień po wyborze Franciszek udał się do bazyliki Santa Maria Maggiore, gdzie w dniach poprzedzających inaugurację konklawe także się modlił, ale 14 marca 2013 r. po raz pierwszy pojawił się tam w białej sutannie.

Do tej pory odbyło się 100 wizyt i są one uznawane za wizyty oficjalne od momentu wyboru Franciszka na papieża. Ojciec Święty udaje się do bazyliki na modlitwę, przed wyjazdem, a następnie po powrocie, w ramach swoich zagranicznych podróży apostolskich.

Najczęściej odwiedzane miejsce przez papieża

Według kroniki prowadzonej przez bazylikę, do tej listy publicznie zarejestrowanych oficjalnych wizyt należy dodać także inne okazje, w których papież Bergoglio składał prywatne wizyty, przybywając do bazyliki.

Reklama
Reklama

Ogół wizyt Ojca Świętego, także tych prywatnych i nieznanych, sprawia, że ta słynna rzymska świątynia poświęcona Matce Bożej jest najczęściej odwiedzanym miejscem przez Następcę Piotra w całej historii papiestwa.

KAI,zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę