Nasze projekty

Franciszek zapowiada pierwszy Światowy Dzień Dzieci. I apeluje o pokój

Po modlitwie Anioł Pański papież Franciszek zapowiedział, że pod koniec maja odbędzie się pierwszy Światowy Dzień Dzieci. "Podobnie jak Jezus, chcemy umieścić dzieci w centrum i zatroszczyć się o nie" - mówił.

fot. Luis Ángel Espinosa, LC/cathopic.com

Franciszek odmówił w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP modlitwę Anioł Pański z okna Pałacu Apostolskiego. Po niej zapowiedział, że 25 i 26 maja w Rzymie będzie obchodzony pierwszy Światowy Dzień Dzieci.

Inicjatywa organizowana przez Dykasterię Kultury i Edukacji odpowiada na pytanie, jaki rodzaj świata chcemy przekazać dorastającym dzieciom? Podobnie jak Jezus, chcemy umieścić dzieci w centrum i zatroszczyć się o nie – mówił papież.

Zapowiedział również, że po południu będzie się modlić w bazylice Matki Bożej Większej, a następnie o godz. 16:00 na placu Hiszpańskim przed kolumną Maryi Niepokalanej oraz zaapelował o modlitwę o pokój.

Reklama

Proszę wszystkich, a zwłaszcza wiernych Rzymu, aby duchowo przyłączyli się do mnie w tych gestach zawierzenia naszej Matce, modląc się w szczególności o pokój: pokój na Ukrainie. pokój w Palestynie i w Izraelu, i na wszystkich zranionych wojną. Modlimy się o pokój, aby serca stały się łagodne, aby nastał pokój – mówił.

ZOBACZ TEŻ: Strażak rzymski daje kwiaty Niepokalanej, a następnie Jej salutuje [WZRUSZAJĄCE NAGRANIE]

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę