Nasze projekty

Franciszek zamierza odwiedzić Argentynę. Zdradził kiedy

“Chciałbym w przyszłym roku przyjechać do kraju” – zapewnił papież w niedzielnym wywiadzie dla dziennika „La Nación” z Buenos Aires.

Fot. Angie Menes/Cathopic

W przyszłym roku 2024 w ojczyźnie Franciszka nie będzie ważnych wyborów, dlatego też wizyta papieża nie mogłaby być wykorzystana do celów politycznych. A to właśnie względy polityczne i wewnętrzna sytuacja w Argentynie sprawiły, że Franciszek pomijał ją dotychczas w swych planach wyjazdowych.

O podróży Franciszka do Argentyny wielokrotnie spekulowano niemal nazajutrz po wybraniu go na najwyższy urząd w Kościele 13 marca 2013 roku. Jeszcze w styczniu na pytanie o możliwość takiej wizyty Franciszek odpowiadał dość powściągliwie.

Nie, w obecnej chwili nie – odpowiedział wówczas na pytanie agencji „Associated Press”. W przeszłości taka wizyta była rozważana, ale nie doszło do niej ze względu na brak wolnych terminów w kalendarzu papieskim.

Reklama

Po raz pierwszy Argentyńczycy liczyli na przyjazd swego rodaka w lipcu 2013 roku, gdy papież pojechał do Brazylii na Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro.

Później Franciszek odwiedzał jeszcze sześciokrotnie Amerykę Łacińską: 5-13 lipca 2015 – Ekwador, Boliwię i Paragwaj, 19-22 września tegoż roku – Kubę (i Stany Zjednoczone w Ameryce Północnej), 12 lutego 2016 – Kubę (Hawana – spotkanie z patriarchą moskiewskim Cyrylem) i Meksyk, 6-11 września 2017 – Kolumbię, 15-22 stycznia 2018 – Chile i Peru oraz 23-28 stycznia 2019 – Panamę (również, podobnie jak Brazylię, z okazji Światowych Dni Młodzieży).

Potem nic więcej nie było przewidziane – stwierdził papież.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę