Nasze projekty

Franciszek: we wspólnocie, odkryjesz oblicze Jezusa

„Nasza Matka Kościół jest Ciałem Chrystusa; i to w nim, w Ciele Chrystusa, wyryte są najwspanialsze znaki Jego miłości, wciąż i na zawsze” – mówił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym wielkanocną modlitwę „Regina Caeli”.

fot. Vatican news/youtube.com

Franciszek nawiązał do zawartej w czytanym dziś fragmencie Ewangelii (J 20, 24-29) opisie spotkania Jezusa z „niewiernym” Tomaszem i zaznaczył, że swoją postawą reprezentuje on po trosze każdego z nas. Zauważył, że trudności Tomasza wynikają częściowo z powodu opuszczenia grona Dwunastu. Dlatego musi powrócić do tej rodziny, którą opuścił przerażony i smutny.

Ojciec Święty przypomniał, że Tomasz, aby uwierzyć, chce nadzwyczajnego znaku: dotknięcia ran. Jezus pokazuje mu je, ale w sposób zwyczajny, przychodząc wobec wszystkich, we wspólnocie. Jakby chciał mu powiedzieć: jeśli chcesz mnie spotkać, nie szukaj daleko, pozostań we wspólnocie, z innymi … To tam, we wspólnocie, odkryjesz moje oblicze, dzieląc z braćmi chwile zwątpienia i lęku, trzymając się ich jeszcze mocniej – zaznaczył papież.

Wychodząc od tego wydarzenia Franciszek zachęcił słuchaczy to postawienia sobie pytania: Gdzie poszukujemy Zmartwychwstałego?. Czy w jakimś szczególnym wydarzeniu, w jakiejś spektakularnej lub uderzającej manifestacji religijnej, wyłącznie w naszych emocjach i uczuciach? Czy też we wspólnocie, w Kościele, przyjmując wyzwanie, aby w nim pozostać, nawet jeśli nie jest on doskonały? Pomimo wszystkich swoich ograniczeń i upadków, które są naszymi ograniczeniami i upadkami, nasza Matka Kościół jest Ciałem Chrystusa; i to w nim, w Ciele Chrystusa, wyryte są najwspanialsze znaki Jego miłości, wciąż i na zawsze – stwierdził Ojciec Święty.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę