Nasze projekty

Franciszek: usłyszałem wstrząsające zeznania ofiar, zwłaszcza kobiet, i wraz z nimi powiedziałem „nie”

W czasie audiencji ogólnej papież podsumował pielgrzymkę do Afryki. Franciszek nawiązał do wstrząsających świadectw ofiar przemocy, które usłyszał podczas podróży. "Wraz z nimi powiedziałem 'nie' przemocy" - mówił.

fot. Vatican Media/Twitter Vatican News

W czasie audiencji papież podsumował pielgrzymkę do Demokratycznej Republiki Konga, „kraju bogatego w zasoby i skrwawionego przez wojnę, która nigdy się nie kończy”, oraz do Sudanu Południowego.

W Kinszasie słyszałem wstrząsające zeznania niektórych ofiar, zwłaszcza kobiet, które złożyły broń i inne narzędzia śmierci u stóp krzyża. Wraz z nimi powiedziałem „nie” przemocy – powiedział papież Franciszek o pierwszej części pielgrzymki.

Franciszek wyraził ubolewanie, że w Sudanie Południowym „proces pojednania nie posunął się na przód”. Nowo narodzony Sudan Południowy jest ofiarą starej logiki władzy i rywalizacji, która rodzi wojnę, przemoc, uchodźców i wysiedlenia osób wewnętrznych – podkreślił.

Reklama

Módlmy się, aby w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym, a także w całej Afryce, mogły wyrosnąć ziarna Jego Królestwa miłości, sprawiedliwości i pokoju – zaapelował papież.

kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę