Nasze projekty

Franciszek: także w starości możemy wyrażać miłość do Chrystusa

O znaczeniu trwania w wierze i miłości do Chrystusa także w ograniczonych warunkach słabości i starości mówił papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Kontynuując cykl katechez na temat starości Ojciec Święty skoncentrował się dzisiaj na dialogu między zmartwychwstałym Jezusem a Piotrem, opisanym na końcu Ewangelii św. Jana (21, 15-23).

fot. Bob Wilson/cathopic.com

Franciszek zauważył, że tekst św. Jana ukazuje miłość Jezusa do uczniów, a także wzniosłe człowieczeństwo Jego relacji z nimi, zwłaszcza z Piotrem: relacji czułej, ale nie banalnej, bezpośredniej, mocnej, wolnej i otwartej, relacji w prawdzie. Zachęcił, abyśmy i my starali się w tym tonie dawać świadectwo Ewangelii.

Papież zwrócił uwagę na zawarte w ewangelicznym opisie pouczenie, iż pójście za Jezusem musi znaleźć sposób, aby trwać w swoim wyznaniu wiary – „Panie, Ty wiesz, że Cię kocham”- nawet w ograniczonych warunkach słabości i starości. W tekście tym zawarte jest też wskazanie, że osoby starsze nie powinny być zazdrosne o młodych, którzy zajmują ich drogę, miejsce, którzy ich wyprzedzają.

Honor, jakim jest wierność zaprzysiężonej miłości, wierność w podążaniu za wiarą, którą wyznają, nawet w warunkach, które przybliżają ich do pożegnania się z życiem, jest tytułem do podziwu dla przyszłych pokoleń i wdzięcznego uznania ze strony Pana – powiedział Ojciec Święty.

Reklama

Franciszek dodał, że nawet wówczas, gdy osoby starsze są zmuszone do bezczynności, kontemplując i wsłuchując się w słowo Boże otwierają się na najlepszą cząstką, która nie zostanie im już nigdy odebrana.

mg, KAI/ Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę