Nasze projekty

Franciszek rozmawiał przez telefon z Bidenem. „Potrzeba zidentyfikowania dróg do pokoju”

Franciszek rozmawiał w niedzielę przez telefon z prezydentem USA Joe Bidenem. Ich rozmowa potrwała około 20 minut i koncentrowała się wokół "sytuacji konfliktowych na świecie i potrzebie zidentyfikowania dróg do pokoju" - przekazało Radio Watykańskie.

fot. domena publiczna/commons.wikimedia.org/Adrian Martínez Cádiz/cathopic.com

Natomiast wcześniej podczas modlitwy Anioł Pański papież Franciszek powiedział: Po raz kolejny moje myśli zwracają się ku temu, co dzieje się w Izraelu i Palestynie. Jestem bardzo zaniepokojony, pełen bólu, modlę się i jestem blisko wszystkich, którzy cierpią, zakładników, rannych, ofiar i ich rodzin. Myślę o poważnej sytuacji humanitarnej w Strefie Gazy i jestem zasmucony, że w ostatnich dniach ucierpiał również szpital anglikański i parafia grecko-prawosławna. Ponawiam mój apel, aby otwarto przestrzeń, aby kontynuowano pomoc humanitarną i uwolniono zakładników.

Wojna, każda wojna na świecie – myślę także o udręczonej Ukrainie – jest porażką. Wojna zawsze jest porażką, jest zniszczeniem ludzkiego braterstwa. Bracia, zatrzymajcie się! Zatrzymajcie się! – zaapelował papież.

ZOBACZ TEŻ: Kuria łódzka reaguje na wpis Tymochowicza: „obrzydliwa prowokacja wymierzona w kard. Rysia”

Reklama

Vatican News, KAI, kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę