Nasze projekty

Franciszek: kiedy ciemność Wielkiego Piątku ogarnia waszą Ziemię… jesteście pochodniami zapalonymi w nocy

W specjalnym liście do katolików w Ziemi Świętej papież zapewnił: "Nie jesteście sami i nie zostawimy was samych, ale pozostaniemy solidarni z wami poprzez modlitwę i czynną miłość”.

Fot. influenzando/Cathopic

Franciszek zapewnił tamtejszych katolików o swej bliskości, a zwłaszcza tych, którzy najbardziej cierpią z powodu toczącej się wojny. Zaznaczył, że nie tylko historia, ale także geografia zbawienia nie istniałyby bez Ziemi, którą zamieszkują oni od wieków i gdzie pragną pozostać. „Niech Pan Jezus, nasze Życie, jako Dobry Samarytanin, wyleje na rany waszego ciała i duszy oliwę pocieszenia i wino nadziei” – napisał papież.

Cytując słowa św. Pawła VI Franciszek zaapelował do wszystkich ludzi wierzących o podjęcie rozstrzygających kroków w kierunku pokoju. Nawiązując do Męki Pańskiej wskazał tamtejszym katolikom: „W tych mrocznych czasach, kiedy wydaje się, że ciemność Wielkiego Piątku ogarnia waszą Ziemię … jesteście pochodniami zapalonymi w nocy; jesteście ziarnami dobra w ziemi rozdartej konfliktami”.

„Chcę wam powiedzieć: nie jesteście sami i nie zostawimy was samych, ale pozostaniemy solidarni z wami poprzez modlitwę i czynną miłość, mając nadzieję, że wkrótce będziemy mogli powrócić do was jako pielgrzymi, aby spojrzeć wam w oczy i objąć was, aby przełamać chleb braterstwa i podziwiać te zaczyny nadziei, które wyrosły z waszych nasion, rozrzuconych w smutku i pielęgnowanych z cierpliwością” – kontynuował papież.

Reklama

Papież zachęcił również katolików Ziemi Świętej do krzewienia relacji ekumenicznych z chrześcijanami innych wyznań. Na zakończenie zaapelował do wszystkich chrześcijan świata o okazanie swym współbraciom w Ziemi Świętej konkretnego wsparcia i aby niestrudzenie modlili się o pokój w ziemskiej ojczyźnie Jezusa.

ZOBACZ TEŻ: Wojciech Modest Amaro: bez spowiedzi nie ma prawdziwego nawrócenia

KAI, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę