Nasze projekty

Benedykt XVI spotkał się z kard. Robertem Sarahem. Jest zdjęcie

Benedykt XVI w minioną sobotę spotkał się z kardynałem Robertem Sarahem, byłym prefektem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. W sieci pojawiło się zdjęcie.

Twitter.com/@Card_R_Sarah

Do spotkania doszło w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykanu, gdzie na co dzień mieszka Benedykt XVI. W sieci pojawiło się zdjęcie, które przedstawia papieża emeryta i kard. Roberta Saraha.

Gwinejski duchowny z okazji tego spotkania zamieścił w mediach społecznościowych krótkie oświadczenie. „Spotkanie odbyło się w atmosferze pogodnego braterstwa, podczas którego wymieniliśmy się wzajemnymi wspomnieniami” – napisał Sarah.

Reklama
Reklama

„Odnowiłem synowskie uczucia wierności, miłości i wdzięczności Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI za obszerne, bogate i solidne Magisterium, na którym polegamy w naszej posłudze jako słudzy Chrystusa i szafarze Bożych tajemnic” – dodał kardynał.

Sarah złożył też życzenia urodzinowe Benedyktowi XVI i przekazał wyrazy wdzięczności i zapewnienie o modlitwie od ludzi z wielu stron świata.

Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem Ojca Świętego.

Reklama
Reklama

Benedykt XVI (Joseph Ratzinger) był papieżem od 19 kwietnia 2005 do 28 lutego 2013 roku, gdy zrezygnował z posługi Piotrowej. Jego pontyfikat trwał 2873 dni.

W kwietniu br. papież senior skończył 94 lata. Obecnie mieszka w klasztorze Matter Ecclesiae na terenie Ogrodów Watykańskich.

20 lutego papież Franciszek Ojciec Święty przyjął rezygnację ze stanowiska prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, przedstawioną przez kard. Roberta Saraha. Kardynał złożył rezygnację ze stanowiska ze względu na ukończenie 75. roku życia.

Reklama

ag/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę