Abp Gądecki przekazał papieżowi rysunki od dzieci z Ukrainy

Abp Stanisław Gądecki podczas wczorajszego spotkania z papieżem Franciszkiem, przekazał mu rysunki dzieci z Ukrainy, które znalazły schronienie w Polsce. Dzieci na obrazkach dziękują Polsce za gościnność i proszą o pokój w ich kraju.

fot. Episkopat News/Twitter.com

Dzieci dziękują Polsce za gościnność i proszą o pokój w ich kraju. Zostały one wykonane przez dzieci, które z racji wojny znalazły schronienie w jednym z ośrodków kościelnych w archidiecezji poznańskiej. Najbardziej uderza na nich słowo-prośba: mir – pokój – mówi KAI bp Szymon Stułkowski.

Jeden z obrazków pokazuje domek w kolorach flagi Ukrainy wpisany w białoczerwone serce. Na innym dzieci napisały cyrylicą „Wy w naszych sercach” i „Chcemy pokoju”. Inny z rysunków zawiera odciski palców dzieci wraz z ich imionami napisanymi po ukraińsku. Z obrazów narysowanych kredkami przebija ogromne pragnienie pokoju, troskę o najbliższych, w jakimś sensie są one też wołaniem o pomoc – podkreśla bp Stułkowski.

W kościelnych budynkach archidiecezji poznańskiej przebywa ponad 4 tys. uchodźców z Ukrainy, głównie kobiet z dziećmi.

Papież 28 marca przyjął na audiencji abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Głównym tematem spotkania były aktualne kwestie związane z funkcjonowaniem Kościoła w Polsce w czasie trwającej wojny w Ukrainie.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę