Nasze projekty

Zostań wolontariuszem w czasie Jubileuszu 2025. Trwają zapisy

Wolontariuszami mogą zostać pełnoletni katolicy. Ich zadaniem będzie pomaganie pielgrzymom przybyłym do Rzymu na Jubileusz.

fot. Arnold Straub/unsplash.com

Od wczoraj osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami w czasie Jubileuszu 2025, mogą się zgłaszać. Wolontariuszami mogą zostać pełnoletni katolicy, którzy poświęcą na to jeden lub więcej tygodni albo też chcieliby pomagać przy konkretnym wydarzeniu jubileuszowym. W tym celu muszą zarejestrować się na oficjalnym portalu internetowym Jubileuszu, link >>>TUTAJ>>>, wskazując preferowany czas pobytu w Wiecznym Mieście. Konieczne będzie dołączenie listu swojego proboszcza lub innego kapłana, który potwierdzi wiarę katolicką i aktywny udział kandydata w życiu parafii. Atutem będzie znajomość języka włoskiego, choć nie jest to obowiązkowe.

ZOBACZ: 32 mln osób spodziewanych jest w Rzymie z okazji Jubileuszu 2025

Przyjechać do Rzymu będzie można dopiero po potwierdzeniu przyjęcia kandydatury przez Sekretariat Jubileuszu. Koszty podróży ponosi wolontariusz, natomiast na miejscu otrzyma on zakwaterowanie i wyżywienie, zapewnione przez Dykasterię ds. Ewangelizacji na czas wolontariatu.

Reklama

Co będzie należeć do zadań wolontariuszy?

Wśród wielu zadań wolontariuszy będzie przyjmowanie pielgrzymów w różnych miejscach spotkań, udzielanie im wskazówek dotyczących wszystkich dostępnych usług i towarzyszenie im w drodze do bazylik papieskich, gdzie, przechodząc przez Drzwi Święte, będą mogli zatrzymać się na modlitwie.

Oprócz pomocy świadczonej pielgrzymom, wolontariusze będą też „świadkami tego, co oznacza Rok Święty: miłości bliźniego, miłosierdzia, dobroczynności, pojednania”.

iubilaeum2025.va, KAI

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę