Nasze projekty

Znana ze swojego głosu siostra odeszła z zakonu. Sławę przyniosło jej zwycięstwo w „The Voice of Italy”

Cristina Scuccia, która w 2014 roku roku zwyciężyła w programie "The Voice of Italy", odeszła ze zgromadzenia zakonnego - poinformowała o tym w jednym z włoskich programów. Nie porzuciła jednak swojej muzycznej drogi.

fot. The Voice of Italy/YouTube

Jeśli patrzę wstecz, patrzę na moją podróż z głębokim poczuciem wdzięczności – powiedziała Cristina Scuccia w programie „Verissimo” i dodała, że piętnaście lat życia zakonnego są „najlepszymi latami mojego życia”.

Siostra Cristina jest we mnie, jeśli jestem tym, kim jestem dzisiaj, to także dzięki s. Cristinie – stwierdziła, przyznając, że przeszła „złożoną i trudną drogę”, ale nie chciała porzucić swojej wiary. Wierzę jeszcze bardziej w życie i w Boga, bo Bóg jest życiem – dodała.

Zakonnica należała do zgromadzenia urszulanek, a sławę przyniosło jej w 2014 roku zwycięstwo w talent show „The Voice Of Italy”. Zapytana o to, czy sukces nie wpłynął negatywnie na jej powołanie, odpowiedziała: sukces nie był łatwy, ale nie postawił mojego powołania w kryzysie, ale nastąpiła wewnętrzna przemiana w obliczu ogromnej odpowiedzialności bycia świadkiem Boga.

Reklama

Scuccia przyznała, że przerwa spowodowana pandemią oraz śmieć ojca postawiły je powołanie zakonne pod znakiem zapytania. Poprosiłam o pomoc psychologa, bo nie mogłam pojąć, kim jestem, ale nigdy nie kwestionowałem Boga – stwierdziła.

Obecnie kobieta pracuje jako kelnerka w Hiszpanii i zamierza kontynuować karierę muzyczną.

kh, avvenire/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę