Nasze projekty

Złapał dziewczynkę, która wypadła z balkonu. To wydarzenie nazwano cudem

Lorenzo miał odebrać rower od mechanika... A uratował życie trzyletniej dziewczynce, która wypadła z balkonu na drugim piętrze. "Mała trzymała się barierki balkonu, płakała, stanąłem pod balkonem, mając nadzieję, że ją złapię" - powiedział.

fot. Stefano Ciociola/Unsplash

Lorenzo Tassoni pracuje jako strażnik w pałacu Venier-Manfrin w Wenecji, ale jest już znany jako „bohater z Treviso”, ponieważ 20 czerwca uratował trzylatkę, która wypadła z balkonu.

Lorenzo przebywał w Treviso, ponieważ musiał odebrać rower z naprawy. Gdy dochodził do warsztatu usłyszał, jakby coś spadało na ziemię. 28-latek odwrócił się i zobaczył na chodniku roztrzaskany tablet, a później spojrzał w górę…

Mała trzymała się barierki balkonu, płakała, stanąłem pod balkonem, mając nadzieję, że ją złapię, jeśli będzie spadać – opowiadał.

Reklama

Gdy dziewczynka zobaczyła mężczyznę, puściła barierkę i zaczęła spadać. Uderzyła jeszcze o taras na pierwszym piętrze, co trochę złagodziło upadek – opisuje „Il Fatto Quotidiano”. Tak, jakby się odbiła od niego i chwilę później udało mi się ją złapać – dodał.

W tym czasie dzieckiem zajmowała się opiekunka. Gdy rodzice dziewczynki dotarli na miejsce, dziękowali bohaterowi, który uratował ich córkę.

Za uratowanie dziewczynki Lorenzo zostanie uhonorowany przez burmistrza Treviso Mario Conte.

Reklama

kh, Oggi Treviso, Gość Niedzielny/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę