Nasze projekty

Zegarek papieża sprzedany za rekordową kwotę! Jego cenę podbito tysiąckrotnie

Franciszek przekazał na licytację charytatywną zegarek, który nosił przez większość pontyfikatu. Jego cenę podbito tysiąckrotnie.

fot. Ricky Kharawala/Unsplash (zdjęcie ilustracyjne)/Tânia Rêgo/ABr/Wikimedia Commons CC BY 3.0 BR

Franciszek przekazał na akcję charytatywną Fundacji im. Briana LaViolette’a swój zegarek marki Swatch, który nosił przez większość pontyfikatu.

Najdroższy zegarek

Zegarek, którego licytacja potrwała do końca listopada, sprzedano za rekordową kwotę 56 250 dolarów. W oficjalnym sklepie matki model ten kosztuje 55 dolarów, co oznacza, że cena w czasie licytacji została podbita tysiąckrotnie! To jednocześnie najdrożej sprzedany zegarek Swatch.

Fundacja im. Briana LaViolette’a powstała na cześć nastoletniego kolekcjonera, który zginął w tragicznym wypadku. Organizacja zbiera środki na pomoc młodzieży z niezamożnych rodzin, które umożliwią jej kontynuowanie nauki na uniwersytecie.

Reklama

Nie pierwszy taki gest papieża

Nie pierwszy raz Franciszek wsparł aukcję charytatywną. Niecały rok po wyborze na Harley-Davidson podarował papieżowi motocykl, który po złożeniu przez niego autografu sprzedano za 285 000 dolarów.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Brian LaViolette Foundation (@brianlaviolettefoundation)

Zebrane pieniądze przeznaczono na remont schroniska, w którym przebywają bezdomni i bezrobotni.

Reklama

Później w listopadzie 2017 roku Lamborghini przekazało papieżowi jeden ze swoich najbardziej ekskluzywnych samochodów. Franciszek postanowił przekazać go na aukcję, a pieniądze przeznaczyć na liczne akcje charytatywne.

kh, CNA/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę