Nasze projekty

Zakonnica pada na kolana przed żołnierzami. To nagranie obiegło świat

Do niezwykłej sceny doszło w mieście Myitkyina w Myanmarze. Katolicka zakonnica padła na kolana przed żołnierzami junty wojskowej, błagając ich o to, by nie strzelali w kierunku dzieci. Niestety po jakimś czasie padły strzały.

45-letnia Ann Rose Nu Tawng próbowała obronić protestującą młodzież przed uzbrojonymi żołnierzami junty wojskowej. W tym celu padła na kolana przed funkcjonariuszami. „Padłam na kolana i błagałam, żeby nie strzelali i nie torturowali dzieci. Powiedziałam, żeby w zamian zastrzelili mnie” – powiedziała „Guardianowi”.

Jak podają korespondenci, strzały jednak padły. Według AFP zginęły dwie osoby.

Reklama
Reklama

„Dzieci biegały na wszystkie strony ogarnięte paniką. Nie mogłam nic zrobić. Mogłam tylko się modlić do Boga, by je uratował” – mówiła zakonnica dobę po tych wydarzeniach.

Wojsko przejęło władzę w Mjanmie, dokonując 1 lutego zamachu stanu i wprowadzając na okres roku stan wyjątkowy. Pretekstem do przewrotu było rzekome fałszerstwo podczas wyborów parlamentarnych z listopada 2020 r., które wygrała Narodowa Liga na rzecz Demokracji, kierowana przez laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla Aung San Suu Kyi. W Yangonie i innych miastach odbywają się pokojowe demonstracje, których uczestnicy domagają się powrotu demokracji oraz uwolnienia Aung San Suu Kyi i innych osób, które wojsko aresztowało.

SPRAWDŹ: Mjanma: Zakonnica klękając powstrzymała policję przed atakiem na protestujących

Reklama
Reklama

ag/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę