Nasze projekty

Wystarczy jedna minuta. Weź udział w światowej modlitwie o pokój

Ludzie z całego świata pomodlą się we wtorek o pokój w Ziemi Świętej i Mjanmie oraz w innych miejscach, w których doświadcza się przemocy. "Minuta dla pokoju" ma nam przypomnieć, że wszyscy ludzie są cenni, równi i powołani do życia w wolności.

We wtorek, 8 czerwca o godz. 13:00 Międzynarodowe Forum Akcji Katolickiej zaprasza do poświęcenia „jednej minuty dla pokoju”, każdego zgodnie z jego własną tradycją religijną. Módlmy się zwłaszcza za Ziemię Świętą i Mjanmę – powiedział papież Franciszek, zachęcając do udziału w inicjatywie „Minuta dla pokoju”.

Obecnie cierpimy z powodu śmierci wywołanych przez pandemię COVID-19, a także doświadczamy niezliczonych skutków innych pandemii endemicznych: wojen, głodu, ubóstwa, braku pracy, handlu ludźmi, konieczności migracji, braku godnych warunków mieszkaniowych i podstawowych usług – przypomniał Rafael A. Corso, sekretarz Międzynarodowego Forum Akcji Katolickiej i przewodniczący tego stowarzyszenia w Argentynie.

„Odważmy się być twórcami pokoju”

„Minuta dla pokoju” ma nam przypomnieć, że wszyscy ludzie są cenni i zostali stworzeni na obraz i podobieństwo Boga.

Reklama
Reklama

Równi w godności i powołani do szczęśliwego życia w wolności, odpowiedzialności, braterstwie i solidarności, zdolni do tego, by stać się budowniczymi upragnionego pokoju i zmierzyć się z koniecznością wyjścia z tego kryzysu bardziej świadomymi i lepszymi. Pomódlmy się szczególnie o pokój w Jerozolimie, w Mjanmie i za narody Ziemi, które doświadczają przemocy. Przyjaciele, odważmy się być twórcami pokoju, z pasją i nieustępliwością, z cierpliwością i wytrwałością! – wezwał Corso.

kh/KAI/Stacj7

Przeczytaj również

  Reklama
  Reklama

  Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

  Najciekawsze artykuły

  co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

  Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

  Reklama

  SKLEP DOBROCI

  Reklama

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

  Reklama
  WIARA I MODLITWA
  Wspieraj nas - złóż darowiznę