Nasze projekty

Włoski pracownik humanitarny zamordowany przez ISIS

W Bangladeszu został zastrzelony przez grupę współpracującą z tzw. Państwem Islamskim (ISIS) 50-letni Cesare Tavella z holenderskiej humanitarnej organizacji pozarządowej. Pracuje ona „na rzecz świata bez ubóstwa, niesprawiedliwości i nierówności, w którym ludzie mogliby żyć godnie i w dobrobycie”

Policja wykluczyła zabójstwo na tle rabunkowym, gdyż nie zginęły rzeczy osobiste zamordowanego.

„Jesteśmy zaszokowani i zasmuceni zamordowaniem włoskiego pracownika pomocy społecznej” – powiedział biskup pomocniczy stołecznej archidiecezji Dhaki Theotonius Gomes. W imieniu Kościoła katolickiego potępił „ten ohydny czyn”, wyrażając przy tym „naszą solidarność z rodziną i z narodem włoskim”. „Również urzędnicy państwowi i liczni przywódcy potępili to morderstwo” – dodał biskup.

Reklama
Reklama


W Bangladeszu istnieją powszechne obawy co do obecności Państwa Islamskiego na tym terenie. Biskup pomocniczy stolicy Bangladeszu zdaje sobie sprawę, że twór ten przybrał postać globalną i wiele grup jest dzisiaj pod wpływem ISIS. Hierarcha wciąż jednak ma nadzieję, że władze Bangladeszu podejmą odpowiednie działania, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim obywatelom.

„Zaniepokojeni rozwojem przemocy i fundamentalizmu w naszym kraju, apelujemy do rządu, aby sytuacja nie wymknęła się spod kontroli. Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy ludzie z otwartym umysłem mogą być potencjalnymi ofiarami egzekucji bez sądu” – zaznaczył bp Gomes. Dodał, że katolicy nadal będą „żyć w pokoju i z wiarą, bo ich życie jest w rękach Boga”.

Reklama

(KAI/RV) / Dhaka

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite