Nasze projekty

„Wirtualna audiencja” papieża dla mieszkańców USA

Za pośrednictwem wideo papież Franciszek rozmawiał “na żywo” z wiernymi w USA. Godzinne spotkanie z mieszkańcami Los Angeles, Chicago i McAllen 1 września zorganizowała stacja telewizyjna ABC w USA.

Na trzy tygodnie przed swoją „amerykańską” wizytą papież wykorzystał możliwość wymiany zdań z katolikami regionów, których w czasie wrześniowej wizyty nie odwiedzi. „Modlę się za USA i proszę Amerykanów, żeby się modlili za mnie” – powiedział Franciszek.

 

Ojciec Święty rozmawiał z uczniami prowadzonej przez jezuitów Cristo Rey High School w Chicago, z imigrantami przy Sacred Heart Catholic Chuch w McAllen w stanie Teksas oraz z bezdomnymi w Los Angeles. W czasie rozmowy 17-letnia uczennica powiedziała papieżowi, że z powodu rzadkiej choroby skóry często jest wyśmiewana i wtedy pociesza się śpiewem. „Chciałbym, żebyś coś dla mnie zaśpiewała” – poprosił papież płaczącą dziewczynę. „Odważ się” – dodał, po czym dziewczyna zaśpiewała mu piosenkę po hiszpańsku. Godzinną „wirtualną audiencję papieską” telewizja ABC zamierza emitować w 10. września o godz. 20. 20 czasu miejscowego.

Reklama
Reklama

 

Franciszek ma przybyć do Waszyngtonu 22 września. Wcześniej złoży dwudniową wizytę na Kubie. W czasie pięciodniowego pobytu w Nowym Jorku i Filadelfii papież spotka się m.in. z prezydentem USA Barackiem Obamą w Białym Domu, wygłosi przemówienia przed Kongresem USA oraz na forum ONZ. Papieską wizytę zakończy 27 września wielka Msza św. w ramach Światowego Spotkania Rodzin w Filadelfii.


ts (KAI) / Nowy Jork

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę