Nasze projekty

W Nigerii porwano kolejnego kapłana. To już trzeci przypadek w ciągu pięciu dni

W Nigerii doszło do kolejnego porwania katolickiego kapłana, trzeciego w ciągu zaledwie pięciu dni. Diecezja Otukpo we wschodniej części kraju poinformowała o uprowadzeniu ks. Marka Ojotu, kapelana szpitala w miejscowości Okpoga.

fot. Mariana C. / Cathopic

Został on porwany 22 grudnia po południu na drodze z Okpoga do Ojapo, w stanie Benue. Ordynariusz diecezji Otukpo, bp Michael Ekwoy Apochi wezwał wiernych do modlitwy o szybkie uwolnienie duchownego i wszystkich, którzy znajdują się w rękach porywaczy.

Dwa dni wcześniej, 20 grudnia, został porwany ks. Sylvester Okechukwu z diecezji Kafanchan w stanie Kaduna, w środkowej Nigerii, zaś 17 grudnia uprowadzono ks. Christophera Ogide z parafii w Umuopara, w diecezji Umuahia, w stanie Abia, na południu kraju.

Od początku 2022 roku porwano w Nigerii około 30 duchownych. Porwania dla okupu są tam już tak powszechne, że niektórzy traktują je jako swoistą formę biznesu. Pasterze Fulani, islamistyczna Boko Haram, a także inne pomniejsze ugrupowania zdobywają w ten sposób pieniądze na swoją działalność.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę