Nasze projekty

W jednej z hiszpańskich diecezji wyświęcono pierwszego diakona od 10 lat

W diecezji Segowia w Hiszpanii w ubiegłą niedzielę wyświęcono pierwszego od 10 lat diakona. 24-letni Alvaro Marin mówi, że swoje powołanie zaczął odczuwać, kiedy był nastolatkiem.

Cathopic/Matias Medina

Nowy diakon przygotowywał się do kapłaństwa na Uniwersytecie w Avila i na Papieskim Uniwersytecie w Salamance.

Kościół w Segowii raduje się z tych święceń diakonatu – powiedział biskup diecezjalny César Franco. Dziękujcie Bogu za nowego diakona, za rodzinę, która go wychowała w wierze, za parafię św. Teresy, w której odkrył swoje powołanie, i za seminarium duchowne. Powołanie to ogromny dar – dodał.

W wywiadzie dla mediów Marín powiedział, że swoje powołanie zaczął odczuwać już w wieku 15 lat. Widziałem, że ten niepokój nie ustępuje i zacząłem rozmawiać z proboszczem  parafii św. Teresy. On zabierał mnie na spotkania do niższego seminarium i zacząłem rozeznawać moje powołanie” – powiedział kleryk . To był długi proces, jak przeciąganie liny, ale zacząłem dostrzegać, że Bóg dał mi to powołanie – ­mówi.

Reklama
Reklama

Diakon powiedział, że jednym z najważniejszych momentów w odkryciu swojego powołania, była śmierć jego ojca. Opisuje to jako „cios, który sprawił, że rozważał swoje powołania głębiej i to skłoniło go do powiedzenia Bogu tak”.

SPRAWDŹ: Jak pandemia zmieniła religijność Polaków?

ag/CNA/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę