Nasze projekty

Turcy dziękują polskim strażakom za pomoc po trzęsieniu ziemi. „Kiedy straciliśmy nadzieję, odzyskaliście ją dla nas”

"Uratowaliście ludzi, naszych braci i siostry, naszych bliskich, którzy byli uwięzieni pod gruzami. Kiedy straciliśmy nadzieję, odzyskaliście ją dla nas" - w takich słowach Mer miasta Besni w Turcji podziękował polskim strażakom, którzy od ponad tygodnia prowadzą tam akcję poszukiwawczo - ratowniczą po trzęsieniu ziemi.

fot. Andrzej Bartkowiak/Twitter.com

Polscy strażacy do Turcji ruszyli jeszcze 6 lutego, czyli w dniu, w którym doszło do tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi. Zostali skierowani do miasta Besni, w którym co najmniej 30 budynków uległo zawaleniu. W ciągu tych kilku dni podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczej uratowali spod gruzów 12 osób.

W poniedziałek, 13 lutego z polskimi strażakami w ich bazie operacyjnej spotkał się Mer miasta Besni. W krótkim przemówieniu podziękował Polakom za ich wielkie zaangażowanie i każde uratowane ludzkie życie. Uratowaliście ludzi, naszych braci i siostry, naszych bliskich, którzy byli uwięzieni pod gruzami. Kiedy straciliśmy nadzieję, odzyskaliście ją dla nas. Możecie traktować Besni jako swoją drugą ojczyznę… – powiedział.

Powrót polskich strażaków zaplanowany jest na 15 lutego. Do tego czasu grupa pozostaje w ciągłej gotowości.

Trzęsienie ziemi jakie w poniedziałek, 6 lutego nad ranem zaskoczyło tysiące śpiących ludzi w Turcji i Syrii jest jednym z najpoważniejszych kataklizmów jakie nawiedziło świat w XXI wieku. Na ten moment liczba ofiar śmiertelnych wynosi już ponad 36 tysięcy osób, a liczba ta niestety ciągle rośnie.

pa, gov.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę