Nasze projekty

Trwają zapisy na ŚDM w Lizbonie. Zgłosiło się już ponad 11 tys. Polaków

Trwają zapisy na tegoroczne Światowe Dni Młodzieży. Wśród 400 tys. osób, które zgłosiły już chęć wzięcia udziału, znajduje się ponad 11 tys. Polaków.

fot. Alexis Hernandez/cathopic.com

Polskie Biuro ŚDM szacuje, że do Lizbony uda się 15 tys. młodych pielgrzymów z naszego kraju. Jest to zdecydowanie większa liczba od tej, jaką zakładano jeszcze przed kilkoma miesiącami. Biuro spodziewa się również, że wielu naszych rodaków pojedzie na spotkanie młodych bez wcześniejszej rejestracji. Ta bowiem nie jest wymagana do uczestnictwa w głównych wydarzeniach.

W przypadku Niemiec zainteresowanie wydarzeniem jest znacznie mniejsze niż w latach poprzednich. Jak wskazywał bp Johannes Wübbe, odpowiedzialny w episkopacie za młodych, przyczyną tego stanu rzeczy może być kryzys w Kościele oraz pandemia.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się od 1 do 6 sierpnia. Hasłem tegorocznej edycji są słowa: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”. Poprzednim razem, w Panamie wydarzenie zgromadziło 700 tys. osób na Mszy końcowej; w Krakowie przed sześcioma laty było zaś 3 mln pielgrzymów.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę