Tokio 2020. Zaczęły się najbardziej wyczekiwane Igrzyska Olimpijskie

Nieco inaczej niż zwykle, bo bez kibiców, ale po miesiącach niepewności i oczekiwania, w Tokio zainaugurowano oficjalnie Igrzyska Olimpijskie 2020. Nie zabrakło tradycyjnej parady narodów, w której wzięli udział również polscy sportowcy.

fot. Ryunosuke Kikuno/ Unsplash

Co prawda z rocznym opóźnieniem, ale oficjalnie zaczęły się Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Inauguracja to zawsze jeden z najbardziej oczekiwanych momentów, ale tym razem klimat jest inny niż zwykle: puste trybuny, zmniejszona liczba sportowców na paradzie oraz dbałość o zachowanie dystansu między uczestnikami. Podczas ceremonii otwarcia minutą ciszy uczczono wszystkie ofiary pandemii koronawirusa.

Nie zabrakło jednak radości i dumy z reprezentowania swojego kraju na najważniejszej imprezie sportowej. Zgodnie z tradycją, sportowcy przemaszerowali z flagami swoich państw w paradzie narodów. To łącznie 204 kraje i 206 delegacji, w tym drużyna uchodźców.

Reklama
Reklama

Podczas parady zaprezentowali się również polscy sportowcy, których prowadzili Maja Włoszczowska oraz Robert Korzeniowski. Przemarsz zakończyli gospodarze, czyli Japończycy, a tuż przed nimi pojawili się organizatorzy kolejnych Igrzysk Olimpijskich w 2024 i 2028 roku: Francuzi i Amerykanie.

kh/Vatican News/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę