Tak wyglądał ostatni dzień w oblężonym Azowstalu. Jest wideo

Dmitrij Kozacki, szef służby prasowej pułku Azow, przekazał dokumentalistom nagranie z ostatniego dnia w oblężonym kombinacie Azowstal. Można na nim zobaczyć zbombardowane i zrujnowane budynki huty. Żołnierze ukraińscy bronili tego miejsca przez ponad 80 dni.

fot. Lu7yn/youtube.com

Mariupol to jedno z tych ukraińskich miast, które od początku wojny ciągle było atakowane i bombardowane. Rosyjskie wojsko zamieniło go w ruinę. Liczba ofiar wśród ludności cywilnej szacowana jest na kilkadziesiąt tysięcy. Ostatnim bastionem, którego bronili Ukraińcy był kombinat metalurgiczny Azowstal.

Od zeszłego poniedziałku napływały informacje o stopniowym ewakuowaniu żołnierzy z terenów kombinatu. Według zapewnień ukraińskiej strony, wszyscy obrońcy Mariupola mają zostać wymienieni na rosyjskich jeńców wojennych. Jeszcze nie wiadomo kiedy ma dojść do wymiany.

„Wypełnili swoje zadanie”

W sieci pojawiło się nagranie ukazujące ostatni dzień w oblężonej twierdzy Mariupol, tuż przed opuszczeniem zakładów Azowstal. Nagranie dokumentalistom przekazał Dmitrij Kozacki, szef służby prasowej pułku Azow. Na blisko pięcio-minutowym filmie można zobaczyć zniszczone wnętrza huty.

Reklama
Reklama

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował także, że obrońcy Azowstalu, którzy przez ponad 80 dni powstrzymywali rosyjskie wojska, „wypełnili swoje zadanie” i „naczelne dowództwo poleciło dowódcom oddziałów w Azowstalu ratować życie personelu” wojskowego.

pa, onet.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę