Szef dyplomacji Stolicy Apostolskiej z wizytą na Ukrainie. „Robimy wszystko, by powrócił pokój”

"Uważamy, że trzeba intensywnie pracować na rzecz pokoju" - powiedział we Lwowie abp Paul Gallagher, sekretarz do spraw relacji z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej, który przebywa z wizytą na Ukrainie.

fot. Simone Savoldi/Unsplash

W pierwszym dniu swojej wizyty na Ukrainie abp Paul Gallagher odwiedził Lwów, gdzie spotkał się z abp. Mieczysławem Mokrzyckim, łacińskim metropolitą Lwowa, oraz abp. Ihorem Woźniakiem, metropolitą greckokatolickim, oraz przedstawicielami administracji państwowej.

„To naprawdę budzi wielką nadzieję, że jesteśmy razem”

Reprezentant Watykanu odwiedził także miejsca, gdzie przebywają uchodźcy: rzymskokatolicką parafię św. Jana Pawła II oraz klasztor sióstr benedyktynek.

Jest to ważna wizyta dla ludzi, którzy przeżywają wojnę. Obecność przedstawiciela Papieża. Słowa zachęty i zapewnienie o bliskości jest bardzo ważne. To, że jesteśmy razem i że za nas się modlą, przeżywają to razem z nami. To jest dla każdego bardzo ważne. Odważnie przyjechał jego przedstawiciel i jest wśród nas. To naprawdę budzi wielką nadzieję, że jesteśmy razem. Modlitwa nasza staje się mocniejsza. Gdyż za nas modli się też Ojciec Święty i cały świat – powiedziała s. Bernardeta, przełożona klasztoru.

Reklama
Reklama

„Niestety, wszystkich konfliktach po pewnym czasie pojawia się zmęczenie”

Abp Gallagher podczas swojego pobytu we Lwowie zaznaczył, że Stolica Apostolska nie ustaje zarówno w wysiłkach dyplomatycznych, jak i w działaniach humanitarnych na rzecz Ukrainy.

Uważamy, że trzeba intensywnie pracować na rzecz pokoju – powiedział abp Gallagher. Stolica Apostolska prowadzi swą działalność dyplomatyczną. Zachęcamy do udzielania pomocy humanitarnej, a jednocześnie możemy uwrażliwiać wielką wspólnotę międzynarodową. Zawsze jest to potrzebne. Niestety, we wszystkich konfliktach, również w Syrii czy w Libanie, po pewnym czasie pojawia się pewne zmęczenie, gdy chodzi o wspieranie jakiegoś narodu. Zmęczenie, bo nie można znaleźć rozwiązania i potem bardzo długo może się to tak przeciągać. Papież tymczasem wielokrotnie zabierał głos, modlił się, apelował o zakończenie wojny i pokój na Ukrainie. Nadal będziemy to robić – mówił.

Po przybyciu do Kijowa abp Gallagher spotkał się ze zwierzchnikiem Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego abp Światosławem Szewczukiem.

Reklama
Reklama

kh, Vatcian News/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę