Rzym: Droga Krzyżowa w intencji Ukrzyżowanych Kobiet

Włoska Wspólnota Papieża Jana XXIII organizuje jutro w Rzymie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji Ukrzyżowanych Kobiet - imigrantek zmuszanych do prostytucji lub niewolniczej pracy.

– Wszystkie są bardzo młode, jest ich bardzo dużo (ponad 100 tys. w samych Włoszech), przyjeżdżają z różnych krajów, przede wszystkim Afryki i Europy Wschodniej. Są prostytutkami. Są niewolnicami. Udaje im się przeżyć kilka lat „pracy”. Uwalniane, maja tylko jedno pragnienie: umrzeć. Są Chrystusem na krzyżu, dzisiaj, w najbardziej cywilizowanych Włoszech i zachodnim świecie. Przy milczeniu wszystkich – pisze w Wspólnota w ogłoszonym komunikacie.

Na znak „Kalwarii tych kobiet” oraz by „modlić się z nimi i otworzyć oczy poszczególnych ludzi, społeczeństwa obywatelskiego i świata polityki”, Wspólnota organizuje wraz z diecezją rzymską „nadzwyczajną Drogę Krzyżową”, która przejdzie ulicami Wiecznego Miasta. Rozpocznie się ona w kościele Santo Spirito in Sassia w pobliżu Watykanu 26 lutego o godz. 19.30, przejdzie przez most na Tybrze i zakończy się w kościele Santa Maria in Vallicella, znanym jako Chiesa Nuova. Przy każdej z siedmiu stacji aktorzy odtworzą jeden epizod z Ewangelii, po czym nastąpią modlitwy, rozważania i świadectwa kobiet uratowanych z handlu ludźmi.

Podobna Droga Krzyżowa w intencji Ukrzyżowanych Kobiet odbyła się już w 2014 r. z błogosławieństwem papieża Franciszka oraz udziałem przedstawicieli włoskich władz państwowych, osobistości świata kultury, a także samych uwolnionych kobiet, które zabrały wówczas głos.

Reklama
Reklama

Stowarzyszenie Wspólnota Papieża Jana XXIII założył w 1968 r. ks. Oreste Benzi wraz z grupą młodzieży i kilku kapłanów. Zajmuje się ona byłymi prostytutkami, narkomanami i alkoholikami oraz niepełnosprawnymi. Głośna była jego inicjatywa przyprowadzenia na audiencję generalną Jana Pawła II kilka byłych prostytutek. Ks. Benzi był zwolennikiem karania ich klientów i nawoływał do walki z nierządem.

Według informacji Wspólnoty Papieża Jana XXIII, w ciągu ostatnich 25 lat z rąk przestępców udało się uwolnić siedem tysięcy kobiet przymuszanych do prostytucji. Obecnie Wspólnota opiekuje się 200 ofiarami.


pb, ts / Rzym

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę