Nasze projekty

Rosja: w Airbusie nad Synajem wybuchła bomba

W rosyjskim samolocie który rozbił się nad Synajem w Egipcie wybuchła bomba. Rosyjska federalna Służba Bezpieczeństwa potwierdziła tym samym wcześniejsze nieoficjalne doniesienia zachodnich mediów i polityków

Aleksander Bortnikow, szef federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji poinformował, że na pokładzie samolotu A-321 doszło do eksplozji materiału wybuchowego o sile do jednego kilograma trotylu. W rezultacie doszło do rozerwania poszycia maszyny w powietrzu. Bortnikow dodał, że to był akt terrorystyczny.

Prezydent Władimir Putin zapowiedział, że terroryści, którzy podłożyli bombę zostaną znalezieni i ukarani niezależnie od tego w jakim miejscu ziemi się znajdują.

Reklama
Reklama

Samolot lecący z Szarm el-Szejk w Egipcie do rosyjskiego Petersburga rozbił się 31 października na półwyspie Synaj w 24 minucie lotu. Zginęły wszystkie 224 osoby znajdujące się na pokładzie. Zaraz po tym zdarzeniu Rosjanie postanowili wywieźć z Egiptu wszystkich turystów. Rosjanie wracają do kraju samolotami pasażerskimi tylko z bagażem podręcznym. Natomiast ich walizki i torby są przewożone samolotami transportowymi.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac/sk

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite