Nasze projekty

Rebelianci napadli na katolicki szpital. Nie żyje zakonnica

Katolicka zakonnica jest jedną z siedmiu osób zabitych przez rebeliantów islamskich z Sojuszu Sił Demokratycznych podczas napaści w środę wieczorem, 19 października na katolicki szpital w Maboya, w Demokratycznej Republice Konga. Bojówkarze ukradli leki i sprzęt medyczny oraz podpalili szpital.

fot. Amor Santo/cathopic.com

Nasze miasto zostało zaatakowane w nocy i możemy potwierdzić, że sześć osób zostało zabitych – powiedział anglikański pastor w Maboya. Kiedy usłyszeliśmy strzelaninę w szpitalu, uciekliśmy i spędziliśmy resztę nocy ukrywając się w buszu. Wyszliśmy rano tylko po to, by stwierdzić, że siostra Sylvie Kalima, dyżurująca zakonnica, została zabita, a jej ciało spalone. Pozostałych sześć osób było pacjentami placówki – dodał.

Kilka osób ze sklepów i domów w pobliżu szpitala, w tym dwie zakonnice, zostało zgłoszonych jako zaginione i być może zostały porwane przez napastników. Rodzina siostry Sylvie Kalimy potwierdziła, że jej zwęglone szczątki zostały wydobyte z jej szpitalnego pokoju, w którym pełniła dyżur.

Bojówki muzułmańskiego Sojuszu Sił Demokratycznych nasiliły ataki na wsie i miasteczka od początku października, w ramach dążenia do islamizacji zamieszkałej przez większość chrześcijan Demokratycznej Republiki Konga. 4 października w Kainamie w Północnym Kiwu zabito dwudziestu chrześcijan. Codziennie pojawiają się informacje o atakach tego ugrupowania w prowincjach Kieu Północne i Ituri.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę