Nasze projekty

Prezydent Zełenski: teraz dobrze wiemy, kto jest dla nas przyjacielem, gdzie będą dla nas otwarte drzwi

"Teraz dobrze wiemy, kto jest dla nas bratem i przyjacielem, a kogo nawet nie uważamy za znajomego" - powiedział ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski w Dniu Niepodległości Ukrainy, który przypada dokładnie pół roku od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji.

fot. Wołodymyr Zełenski/Facebook (print screen)

Sześć miesięcy temu Rosja wypowiedziała nam wojnę. 24 lutego cała Ukraina usłyszała wybuchy i wystrzały, a 24 sierpnia miała nie usłyszeć już życzeń z okazji Dnia Niepodległości. 24 lutego mówiono nam, że nie mamy szans, lecz 24 sierpnia (świętujemy) – podkreślił Zełenski w nagraniu opublikowanym na Facebooku.

Jak podkreślił, przez ostatnie pół roku Ukraińcy „zmienili historię, świat i zmienili się sami”. Teraz dobrze wiemy, kto jest dla nas bratem i przyjacielem, a kogo nawet nie uważamy za znajomego. (…) Wiemy, wobec kogo nie mamy żadnych zobowiązań, a gdzie zawsze będą dla nas otwarte drzwi. Dowiedzieliśmy się, kto jest kim – powiedział ukraiński przywódca.

Nie będziemy szukać porozumienia z terrorystami, chociaż rozumiemy język, którego przyszli „bronić”. Podobnie jak zabili tysiące ludzi, których mieli „wyzwalać”. O wiele bliższy jest nam premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, mówiący po angielsku, niż mordercy, gwałciciele i szabrownicy mówiący po rosyjsku – powiedział Zełenski.

Reklama

kh, PAP/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę