Prezydent Ukrainy: Tydzień heroicznej walki i wielkiej miłości do Ojczyzny

"Tydzień heroicznej walki i wielkiej miłości do ojczyzny. Dziękuje wszystkim. Zwycięstwo jest nasze!" - takimi słowami zwrócił się wczoraj wieczorem do swoich obywateli prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

FOT. ZELENSKIY_OFFICIAL/INSTAGRAM.COM

Tydzień temu, 24 lutego wczesnym rankiem rosyjskie wojsko wkroczyło na terytorium Ukrainy, rozpoczynając tym samym wojnę. Od tego momentu życie Ukraińców zmieniło się diametralnie.

Bombardowane są dzielnice mieszkalne, szpitale oraz inne budynki pożytku publicznego. W wyniku działań wojennych zginęło już ponad dwa tysiące ukraińskich cywilów, w tym także dzieci. Z kraju uciekło blisko milion obywateli. 

Ukraińskie wojsko prowadzi zacięte walki o każdy centymetr ziemi. Bohatersko bronią swojego kraju, nie pozwalając wrogowi na odebranie Ukrainie niepodległości.

Reklama
Reklama

Wczoraj wieczorem prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski podziękował swoim obywatelom za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Tydzień heroicznej walki i wielkiej miłości do ojczyzny. Dziękuje wszystkim. Zwycięstwo jest nasze! – napisał.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Володимир Зеленський (@zelenskiy_official)

Reklama
Reklama

„Świat jest z nami. Prawda jest po naszej stronie”

Wczoraj Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło rezolucję potępiającą Rosję i wzywającą do wycofania jej wojsk z Ukrainy. Za przyjęciem dokumentu głosowało 141 państw, przeciwko 5. Od głosu wstrzymało się 35 krajów. Do głosowania odniósł się prezydent Ukrainy, wyrażając swoją wdzięczność za okazane wsparcie. Świat jest z nami. Prawda jest po naszej stronie. Zwycięstwo będzie nasze – napisał.

„Przestańcie, bo pokój jest najważniejszy”

Późnym wieczorem pojawiło się w sieci także najnowsze przemówienie Zełenskiego. Przekazał w nim, że środa nie była dobrym dniem dla wrogich wojsk. Ukraińcy biją tego wroga nawet bez broni. Jestem dumny z miast i wiosek Ukrainy, które nie wpuszczają okupantów – powiedział.

Reklama

My całkowicie naszą wolność ochronimy i jej nie oddamy. Dla nas Ukraińców jest to wielka ojczyźniana. Wiemy jak takie wojny się kończą. Nasza armia walczy, aby zwalczyć wroga – dodał, informując równocześnie, że 9 tys. żołnierzy rosyjskich zostało zabitych w walkach.

Kierując słowa do Rosjan powiedział, że Ukraina nie chce być pokryta zwłokami żołnierzy. Zabierzcie ich do domu. Powiedzcie swoim dowódcom, że chcecie żyć, że nie chcecie umierać tutaj, w Ukrainie. Przestańcie, bo pokój jest najważniejszy – zaznaczył.

pa, onet.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę