Nasze projekty

Prezydent Ukrainy: Jestem przekonany, że każdy z nas zwycięży

"Kiedy startowałem na prezydenta, powiedziałem, że każdy z nas jest prezydentem. Ponieważ wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za swój kraj. Za naszą piękną Ukrainę. A teraz zdarzyło się, że każdy z nas jest wojownikiem. I jestem przekonany, że każdy z nas wygra" – powiedział w orędziu prezydent Wołodymyr Zełenski.

fot. Володимир Зеленський/Facebook

W dzisiejszym przemówieniu, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się do rosyjskich żołnierzy. Powiedział: W imię czego do nas przychodzicie. W imię czego wasze oddziały przychodzą do nas z Krymu. Naszego Krymu. Ponad 4,5 tys. zmarłych Rosjan. Po prostu idźcie do domu. Zostawcie sprzęt. Nie ufajcie dowódcom. Nie słuchajcie propagandystów. Ratujcie życie.

W dalszej części przemówienia prezydent Ukrainy zwrócił się do przedstawicieli europejskich państw i podziękował za dotychczasowe wsparcie. Szczególne podziękowania skierował do prezydenta Polski Andrzeja Dudy i Polaków. Poparcie ze strony naszej antywojennej koalicji jest bezwarunkowe i bezprecedensowe — powiedział Zełenski. Jestem szczególnie wdzięczny prezydentowi Andrzejowi Dudzie za wspólną owocną pracę — podkreślił.

„Każdy z nas zwycięży”

Kiedy startowałem na prezydenta, powiedziałem, że każdy z nas jest prezydentem. Ponieważ wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za swój kraj. Za naszą piękną Ukrainę. A teraz zdarzyło się, że każdy z nas jest wojownikiem. I jestem przekonany, że każdy z nas wygra – powiedział w orędziu Zełensky.

Nasi żołnierze walczą nie tylko za nasz kraj, walczą za całą Europę. Dla wszystkich dzieci w Europie. Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom za to, że są z nami, ale naszym celem jest być ze wszystkimi Europejczykami i, co najważniejsze, być równymi. Jestem pewien, że to prawda, jestem pewien, że na to zasłużyliśmy. Jestem pewien, że to możliwe – dodał prezydent.

onet.pl, kw/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę