Nasze projekty

Prezydent Panamy: wizyta papieża radością i okazją do dumy

To dla nas wielka radość gościć Papieża na naszej ziemi. Jesteśmy dumni, że wybrał ten mały, szlachetny i pracowity naród, aby powierzyć mu tak wielką odpowiedzialność – mówił Juan Carlos Varela Rodríguez, prezydent Panamy, w przededniu przyjazdu do kraju papieża Franciszka

Juan Carlos Varela Rodríguez w wywiadzie dla Radia Watykańskiego podkreślił, że przyjęcie papieża, nie z wizytą duszpasterską skierowaną do jednego narodu, ale aby zgromadzić w jednym miejscu tysiące młodych osób z całego świata, jest wielkim błogosławieństwem dla tego maleńkiego kraju. – To wydarzenie wpisuje się w powołanie Panamy do bycia pomostem i mediatorem, miejscem spotkania – mówił.

Prezydent Panamy przyznał, że organizacja ŚDM była dla niego wielkim wyzwaniem, ale także możliwością, aby pokazać swoje zdolności oraz zademonstrować światu, że dzięki zaangażowaniu, pracy i jedności można przygotować wielkie przedsięwzięcie.

Juan Carlos Varela Rodríguez zapewnił, że wszystko jest gotowe, aby jak najlepiej przyjąć wszystkich pielgrzymów i turystów. – Jestem dumny, że mój kraj przez kilka dni będzie sercem świata, z którego popłynie przesłanie papieża do wszystkich – dodał.

Reklama

KAI/kh

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite