Nasze projekty

Portugalia: zmarła francuska katechetka. Uległa wypadkowi podczas ŚDM

62-letnia kobieta zmarła w wyniku odniesionych obrażeń po upadku, podali w czwartek organizatorzy wydarzenia. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, w miejscu zakwaterowania w mieście Oeiras, na zachodnich przedmieściach Lizbony.

fot. CDR/cathopic.com

Katechetka z Francji w gronie rodziny i przyjaciół przybyła na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Zmarła w czwartek w szpitalu Św. Franciszka Ksawerego w portugalskiej stolicy.

Inny poważny wypadek z udziałem pielgrzyma biorącego udział w Światowych Dniach Młodzieży miał miejsce na podlizbońskiej plaży w miejscowości Carcavelos. Portugalska policja poinformował, że we wtorek do szpitala Św. Marii w Lizbonie przewieziony został 21-letni obywatel Chorwacji, który doznał poważnego wypadku po skoku do wody. Władze głównego szpitala portugalskiej stolicy przekazały, że stan młodego Chorwata, którego przewieziono do placówki medycznej w ciężkim stanie jest stabilny. Reprezentujący szpital dr João Gouveia sprecyzował, że chorwacki pielgrzym został wyłowiony nieprzytomny z wody przez ratowników morskich. Dodał, że szpital jest w kontakcie z ambasadą Chorwacji w Lizbonie oraz rodziną poszkodowanego.

Z informacji dyrekcji szpitala Św. Marii wynika, że do środy na ostry dyżur tego szpitala trafiło już ponad 30 osób, które dotarły na ŚDM.

Reklama

W trwających od wtorku w Lizbonie Światowych Dniach Młodzieży uczestniczy około 1 mln osób, w tym grupa ponad 25 tys. pielgrzymów z Polski. Głównym miejscem ich spotkań jest położony w środkowej części miasta Stadion im. 1 Maja.

KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę