Nasze projekty

„Polska” Środa Popielcowa w Kosowie

Ksiądz por. Maciej Kalinowski, kapelan Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie odprawił 10 lutego br. w Camp Marechal de Lattre de Tassigny Mszę św., którą wraz z żołnierzami XXXIII zmiany rozpoczął Wielki Post.

W homilii ks. Kalinowski przypomniał, że że Środa Popielcowa rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu, czyli czterdziestodniowej pokuty, która ma pobudzić katolików do podjęcia „zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia”. – Rozpoczyna się czas zmagania z samym sobą, na tej drodze mają nam pomóc wskazówki zawarte w dzisiejszej liturgii słowa: post, modlitwa i jałmużna – powiedział.

Ks. Kalinowski podkreślił, że każdy kolejny dzień Wielkiego Postu to okazja do nawrócenia, nadzieja, że dzięki łasce Bożej człowiek stanie się lepszy. Zdaniem kapelana w ogłoszonym przez Ojca Świętego Franciszka Roku Miłosierdzia jeszcze bardziej doświadczamy miłości przebaczającej, która zawsze jest gotowa przyjąć człowieka. Zachęcił do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Reklama

Po liturgii słowa nastąpił obrzęd błogosławieństwa popiołu i posypania nim głów zebranych żołnierzy.


kos, ordynariat.pl / Kosowo

Reklama

Messori_CzyBernadeta_500pcxPolecamy książkę „Tajemnica Lourdes”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Znak.

Reklama

Przez lata uznawano objawienia za efekt zmowy dziewczynki z miejscowym duchowieństwem albo za wymysł jej ubogich rodziców, liczących na korzyści finansowe. Byli i tacy, którzy utrzymywali, że tajemnicze widzenia były halucynacjami niedożywionej nastolatki. A jaka jest prawda?

Vittorio Messori poświecił 30 lat na zbadanie objawień Lourdes. W swojej książce ujawnia nieznane okoliczności, odpowiada na zarzuty, przybliża nas do tajemnicy Bernadety. Opierając się na faktach, rozstrzyga wszelkie kontrowersje na temat prawdziwości niezwykłych objawień.

>>> Kup teraz <<<

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite