Nasze projekty

Polska pomoc dla Syrii

Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie przekazało ponad milion euro na pomoc ludności w Syrii. Kwota została zebrana przez polskich wiernych na przełomie roku. Jak powiedział dziś, podczas konferencji prasowej w Szczecinie, ksiądz Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej stowarzyszenia, zbiórka diecezjalna trwa dalej, gdyż sytuacja Syryjczyków z Homs, Aleppo i Damaszku jest bardzo trudna.

„Miesięczna działalność kuchni dla ubogich to koszt 100 tysięcy euro. Taką też kwotę wydaliśmy na ciepłe ubrania dla Syryjczyków, gdyż tegoroczna zima była bardzo sroga. Pomagamy w zakupie leków i żywności” – wymienia.

Ksiądz Cisło dodaje, że pomoc trafia do wszystkich potrzebujących bez względu na ich wyznanie. Jak sam przyznaje, jest to odpowiedź na apel papieża Franciszka. „Nigdy nie pytamy potrzebujących czy są chrześcijaninem czy muzułmaninem. Pomagamy człowiekowi na miejscu” – wyjaśnia ksiądz.

Obecna zbiórka Pomocy Kościołowi w Potrzebie przeznaczona jest na zakup narzędzi medycznych oraz leków do szpitala w Damaszku prowadzonego przez wspólnotę zakonną Wincentego a Paulo. Koszt tego projektu pomocowego to 92 tysiące euro.

Reklama
Reklama

Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie od początku swojej działalności w Polsce w 2006 roku pomaga uchodźcom i prześladowanym za wiarę w wielu miejscach świata, między innymi w Iraku, Sudanie, Egipcie czy Nigerii. Od 2012 roku zaangażowało się w pomoc Syrii.


Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Marta Zabłocka/moc

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite