Nasze projekty

Polska Msza św. w Panamie: ŚDM to czas łaski

Kilkuset polskich wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży w Panamie zgromadziło się w tamtejszym kościele pw. Matki Bożej z Góry Karmel (Nuestra Señora del Carmen) na niedzielnej Mszy św., którą odprawił bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

Wśród koncelebransów byli: dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Emil Parafiniuk i krajowy duszpasterz rodzin ks. Przemysław Drąg.

W homilii bp Solarczyk nazwał ŚDM czasem łaski. Jest to także czas wdzięczności dla tych, którzy przyjmują młodych pielgrzymów, przybywających do Panamy. Warszawsko-praski biskup pomocniczy zachęcił zgromadzonych, by bez względu na to, jaką drogą życiową podążają, pamiętali, że „jest Bóg i moc Jego łaski”.

W modlitwie wiernych powierzano Bogu wolontariuszy ŚDM i wszystkich ich uczestników, a także proszono o to, by wynagrodził tym, którzy ich goszczą. Na zakończenie liturgii, w łączności z Jasną Górą, odśpiewano Apel Jasnogórski (w Polsce była wtedy godz. 21.00).

Reklama

Ks. Parafiniuk zapowiedział, że od 21 stycznia przy kościele Matki Bożej z Góry Karmel czynny będzie punkt informacyjny dla pielgrzymów z Polski. Zaprosił też wszystkich na 23 stycznia o godz. 18.00, kiedy zostanie odprawiona Msza św. dla wszystkich polskich uczestników ŚDM w Panamie na placu przy centrum handlowym Albrook Mall.

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM poinformowało, że Mszy będzie przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak, a homilię wygłosi bp Marek Solarczyk. Uczestnicy liturgii będą modlić się w intencji polskiej młodzieży, dziękując za czas przygotowań do ŚDM w Panamie oraz prosić o jego owoce. Po Eucharystii odbędzie się koncert, w czasie którego wystąpią polscy artyści: Olga Szomańska, Darek Malejonek, Marcin Wyrostek, Marcin Januszkiewicz oraz Siewcy Lednicy, a także gość specjalny z USA – Stan Fortuna. Msza św. będzie sprawowana po polsku, koncert zaś będzie prowadzony w trzech językach – polskim, hiszpańskim i angielskim. Miejsce spotkania nie zostało wybrane przypadkowo, ponieważ właśnie tam, w 1983 r., Mszę odprawił św. Jan Paweł II.

 

Reklama

KAI/ad

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite