„Pod krzyżem stoją ukraińskie matki, wdowy i córki tych, którzy zginęli”. Poruszające słowa kard. Krajewskiego

"Dziś pod krzyżem wraz z Maryją stoją ukraińskie matki, wdowy, córki tych, którzy zginęli lub zostali ranni. I z tego krzyża usłyszą słowa Jezusa: Matko, Ukraina jest Twoja. Ukraino, oto Twoja Matka" - mówił kard. Konrad Krajewski w Odessie, kontynuując podróż po Ukrainie.

fot. Archidiecezja Krakowska/Flickr

Kard. Krajewski zapewnił, że „kiedy wraz z Maryją będziemy stać u stóp krzyża, to zaczną się dziać cuda, bo nikt, kto zaufał Jezusowi, się nie zawiódł”. Dlatego wraz z Maryją bolejącą trzeba powiedzieć: Jezu, ufam Tobie – dodał.

Jak podkreślił, tym razem również przyjechał na Ukrainę na wyraźne życzenie papieża Franciszka. Podczas konsystorza Ojciec Święty zawołał mnie i powiedział: dobrze by było, byś pojechał na Ukrainę, w rejony wojny, i odwiedził wszystkie te wspólnoty, które od dwustu dni przebywają pośród ludzi, nie opuścili swoich miejsc, pomagają żołnierzom, pomagają wszystkim w potrzebie. Wyruszyłem więc z Watykanu, zrobiłem już ponad 3600 km samochodem – mówił jałmużnik papieski.

To podróż czysto ewangeliczna, by powiedzieć o miłości Ojca Świętego do Ukrainy, by być po prostu z tymi ludźmi udręczonymi i dodawać im nadziei, by wiedzieli, że choć dzieli nas od Watykanu tak wiele kilometrów, to Ojciec Święty sercem jest z Ukraińcami. Moim zadaniem jest jechać wzdłuż granicy aż do Charkowa i być z tymi wszystkim, którzy w sposób ewangeliczny są obecni w miejscach, gdzie dzieje się ta tragedia. Niech żyje Ukraina! Oby była jak najszybciej wolna. O to się modlę i w imieniu Ojca Świętego błogosławię wszystkim! – dodał.

Reklama
Reklama

kh, Vatican News/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę